Quick Access


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Summary


İNGİLİZCE’Yİ YABANCI DİL OLARAK ÖĞRENENLER İÇİN YAZMA BECERİSİ DERSİNDE YANSITMALI YAZIM
Yaşam boyu öğrenme her alanda ve yerde teşvik edilmekte ve bu amaca ulaşmak için kullanılacak yollardan biri de öğrencilerin kendi öğrenme süreçleriyle ilgili nasıl yansıtma yapacaklarını öğrenmelerdir ve kendi öğrenme hedeflerine ulaşabilmeleri için ne yapmaları gerektiğini öğrenmelidirler. Bu çalışmanın amacı İngilizce’yi yabancı dil olarak öğrenen öğrencilerin yazma becerisi dersinde kendi yazdıkları kompozisyonlara ne derece yansıtma yaptıklarını bulabilmek ve öğrenmen rehberliğinde yasıtmalarını geliştirip geliştirmedikleri görmektir. Katılımcılardan kendi İngilizce yazma süreçleri ile ilgili ön ve son yansıtma yazmaları istenmiştir.Yanıtma sürec ile ilgili kaılımcıların düşüncelerini öğrenmek üzere veriler anket aracılığıyla toplanmıştır. Chirema’nın (2007) kodlama sistemi ile yasıtma öğeleri bir nitel very analizi bilgisayar programında kodlanmıştır. Bulgular eğitimden sonra katılımcıların daha nitelikli yansıtma ürettiklerini ve bu yansıtma sürecine karşı olumlu düşündüklerini göstermiştir. Bulgular uygun bir eğitimle yazma becerisi dersinde özerklik gelişine katkıda bulunabileceğini gösterebilir. Öğrenenlere İngilizce yazma becerisi dersinde ön yazma aşamasında yanstıma öğretmenin yeteneklerine katkıda bulunabilinir.
abortion clinics in ny abortion clinics in richmond va anti abortion facts


Keywords
Özerklik, yansıtma, İngilizce yazma becerisi, süreç yaklaşımı.

Advanced Search


Announcements

  Announcements

  Dear Academicians,

  IJLA's issue 7/1 (March 2019) is published, under the guest editor of Associate Professor Dr. Fulya TOPÇUOĞLU ÜNAL from Kütahya Dumlupınar University and the co-guest editor is Dr. Muharrem Kürşad YANGIL is from Kütahya Dumlupınar University.

   

   

  Dear Academicians, you can upload your articles through Online Manuscript Submission link upon forming it according to the academic writing format in For Writers section.

   

  Impact Factor OAJI: 0,201

  MIAR ICDS = 5.6

  Index Copernicus ICV 2016: 94,37Address :Keskustie 8 as 1 Kiiminki OULU FINLAND
Telephone :00358458092451 Fax :
Email :ijlaacademy@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri