Quick Access


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Summary


AVRUPA’DA MARJİNAL BİR KALEM: FERİDUN ZAİMOĞLU
Bu makale Türk kökenli olmasına rağmen Türk edebiyatına yenilerde giren Feridun Zaimoğlu’nu, eserlerini ve sanat anlayışını tanıtmayı amaçlar. Toplumsal baskıdan siyaset kurumuna uzanan eleştirileriyle hemen her kökenden insanın idolü olan yazar, insanı merkeze almasıyla eleştirilerini artırdıkça ödül almıştır. Göçü sosyal ve başarılı bir süreç olarak görmesi, önceleri şiddetle eleştirilse de o ne ilk kuşağa küfredenlere karşı susar, ne de sokağın sesinin doğal asimilasyonla kısılmasına duyarsız kalır. Melez, Kanak kimliği ve uç söylemiyle bugünün sanat, edebiyat, siyaset ve akademi çevresinde büyük kabul görmektedir.

Keywords
Göç, Feridun Zaimoglu, Kanak, marjinal, melez söylem.

Advanced Search


Announcements

  Announcements

  Dear Academicians,

  IJLA's issue 7/1 (March 2019) is published, under the guest editor of Associate Professor Dr. Fulya TOPÇUOĞLU ÜNAL from Kütahya Dumlupınar University and the co-guest editor is Dr. Muharrem Kürşad YANGIL is from Kütahya Dumlupınar University.

   

   

  Dear Academicians, you can upload your articles through Online Manuscript Submission link upon forming it according to the academic writing format in For Writers section.

   

  Impact Factor OAJI: 0,201

  MIAR ICDS = 5.6

  Index Copernicus ICV 2016: 94,37Address :Keskustie 8 as 1 Kiiminki OULU FINLAND
Telephone :00358458092451 Fax :
Email :ijlaacademy@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri