Quick Access


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Summary


BAĞLAMSAL DİLBİLGİSİ DERSİNDE ÖĞRETİM ELEMANLARI İLE ÖĞRETMEN ADAYLARI ARASINDAKİ SORULARIN VE ETKİLEŞİMİN ANALİZİ
Bu vaka çalışmasında İngilizce Öğretmen adayları ve öğretmen eğitimcileri arasında geçen etkileşimdeki soru tipleri incelenmiştir. İlgili veri 1. Sınıf dersi olan Bağlamsal Dilbilgisi dersinden toplanmıştır. Bu çalışma İngilizce öğretmen adaylarının öğretmen eğitimcileri ile aralarındaki soruları incelemesi açısından bir giriş çalışması olarak uygulanmaktadır. Bu yüzden farklı soru tiplerine göre etkileşim sırasındaki soruları incelemek bu çalışmanın temel amacıdır. Çalışmanın verisi üç farklı Bağlamsal Dilbilgisi dersi veren öğretim görevlilerinden ve öğrenci gruplarından elde edilmiştir. Sonuçlara göre, öğretim üyelerinin dersler işlerken sıklıkla sorular sorduğu ve dersin adının Bağlamsal Dilbilgisi olmasına rağmen dilbilgisini bağlamda öğretmeye yönelik sorular sormadıkları tespit edilmiştir.

Keywords
dil öğretmeni, öğretmen yetiştirme, iletişim analizi

Advanced Search


Announcements

  Announcements

  Dear Academicians,

  IJLA's issue 7/1 (March 2019) is published, under the guest editor of Associate Professor Dr. Fulya TOPÇUOĞLU ÜNAL from Kütahya Dumlupınar University and the co-guest editor is Dr. Muharrem Kürşad YANGIL is from Kütahya Dumlupınar University.

   

   

  Dear Academicians, you can upload your articles through Online Manuscript Submission link upon forming it according to the academic writing format in For Writers section.

   

  Impact Factor OAJI: 0,201

  MIAR ICDS = 5.6

  Index Copernicus ICV 2016: 94,37Address :Keskustie 8 as 1 Kiiminki OULU FINLAND
Telephone :00358458092451 Fax :
Email :ijlaacademy@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri