Quick Access


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Summary


ÖĞRENCİLERİN ETKİLİ BİR İNGİLİZCE ÖĞRETMENİ ALGILARININ YAPILANDIRMACI YAKLAŞIM YOLUYLA İNCELENMESİ
Etkili dil öğretmeni olgusu, “etkili” kelimesinin çeşitli araştırmacıların yanı sıra belirli bağlamlara göre de farklı yorumlanmasından dolayı en tartışmalı konular arasında yer almaktadır. Önceleri bu olgu, yalnızca öğrencilerin başarısını sağlama ya da hedef dile iyi bir biçimde hakim olma olarak düşünülüyordu. Fakat, Çelik, Arıkan ve Caner (2013)’in de belirttiği gibi öğrenciler artık etkili dil öğretmeninin özellikleri ile ilgili olarak farklı algılar ve beklentiler içerisindedir. Bu varsayımdan hareketle, mevcut çalışma aynı sınıfta fakat başarı seviyeleri, katılım ve derse devam açısından tamamen iki farklı uçta bulunan iki öğrencinin etkili İngilizce öğretmeni olgusu üzerine kişisel teorilerini keşfetmeyi amaçlamaktadır. Veriler, Repertuar çizelgesi tekniği (Rep-Grid) ve deneklerin algılarının daha iyi anlaşılmasını sağlamak amacıyla takip eden bir görüşme yoluyla toplanmıştır. Deneklerin kişisel teorileri, başarılı bir öğrencinin etkili bir İngilizce öğretmenini ağırlıklı olarak pedagojik alan bilgisine sahip biri olarak düşündüğünü gösterirken, “başarısız” öğrencinin ise daha çok öğretmenlerin sınıf davranışları ile ilgili olduğunu göstermiştir.
abortion clinics in ny abortion process anti abortion facts
abortion clinics in ny abortion clinics in richmond va anti abortion facts


Keywords
Kişisel kurgu psikolojisi,Repertuar çizelgesi.

Advanced Search


Announcements

  Announcements

  Dear Academicians,

  IJLA's issue 7/1 (March 2019) is published, under the guest editor of Associate Professor Dr. Fulya TOPÇUOĞLU ÜNAL from Kütahya Dumlupınar University and the co-guest editor is Dr. Muharrem Kürşad YANGIL is from Kütahya Dumlupınar University.

   

   

  Dear Academicians, you can upload your articles through Online Manuscript Submission link upon forming it according to the academic writing format in For Writers section.

   

  Impact Factor OAJI: 0,201

  MIAR ICDS = 5.6

  Index Copernicus ICV 2016: 94,37Address :Keskustie 8 as 1 Kiiminki OULU FINLAND
Telephone :00358458092451 Fax :
Email :ijlaacademy@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri