Quick Access


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Summary


ÖĞRETMEN ADAYLARININ KELİME DAĞARCIĞI İLE ALAN DERSLERİNDEKİ BAŞARILARI
Yabancı dil öğretiminde, dil yeterliliğinin en belirgin emarelerinden birisi hedef dile dair kelime yetkinli olarak adledilir. Hal böyleyken, örneğin özel bir amaç doğrultusunda İngilizce öğreniminde, yeni kelime öğrenimi sürecin odak noktasında yer alır. Öte yandan, özel bir amaç için "öğrenilen" sözcükler, illa ki bilinen kelimeleri teşkil etmezler. Öğrenenlerin, dağarcıklarında özel bir amaç doğrultusunda "içselleştirdikleri" hedef dilin sözcük yapısına ait unsurlar sadece hedef dilde yetkinliklerini etkilememekte, aynı zamanda kendi alanlarındaki başarıyı da ilgilendirmektedir. Bu çalışmada Türkiye'de İngilizce Öğretmenliği bölümünde okumakta olan öğretmen adaylarının kelime dağarcıkları ile alan derslerine ait sınav sonuçları arasında anlamlı bir ilişki olup olmadığı araştırılmıştır.

Keywords
Kelime dağarcığı sınavları, bilinen kelimeler, özel amaçlı İngilizce (ESP)

Advanced Search


Announcements

  Announcements

  Dear Academicians,

  IJLA's issue 7/1 (March 2019) is published, under the guest editor of Associate Professor Dr. Fulya TOPÇUOĞLU ÜNAL from Kütahya Dumlupınar University and the co-guest editor is Dr. Muharrem Kürşad YANGIL is from Kütahya Dumlupınar University.

   

   

  Dear Academicians, you can upload your articles through Online Manuscript Submission link upon forming it according to the academic writing format in For Writers section.

   

  Impact Factor OAJI: 0,201

  MIAR ICDS = 5.6

  Index Copernicus ICV 2016: 94,37Address :Keskustie 8 as 1 Kiiminki OULU FINLAND
Telephone :00358458092451 Fax :
Email :ijlaacademy@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri