Quick Access


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Summary


A ‘LANGUAGE’ OF MODERN ENCHANTMENTS: THE MAGIC OF LITERATURE IN TOURISM
Literatür açısından turizm, medya turizminin en eski formlarından biridir. Edebiyat turizmi kurmaca metinlerin yanı sıra yazarlarının hayatlarıyla ilgili olay ve yerleri ele alan bir kültür turizmi türüdür. Dolayısıyla edebiyat turizmi işi, yazarlarla ve eserleriyle bağlantılı ziyaret ve işaretleme alanlarının birbirine bağlı uygulamaları olarak tanımlanabilir. Bugün dünyada edebiyatın edebiyat turizmi yoluyla turizmle buluştuğu ve insanların ziyaret etmek isteyebileceği pek çok farklı hedef ve şehir var. Edebiyata büyük beğeni duyan kitapseverler için turizm firmaları ve acenteleri tarafından birçok edebi tur düzenlenmektedir. Çünkü insanlar tatillerinde farklı stillerde kaçma yolları aramaktadırlar, örneğin kitap tarzı. Bununla birlikte, edebiyat turizmi çalışmaları, sosyal bilimlerin canlı bir alanı değildir. Edebiyat turizminin ve zengin tarihinin popülerliğinin devam etmesine rağmen, akademik literatürde bu fenomene nispeten az ilgi görülmüştür. Aslında “edebiyat” ve “turizm”, turizmin sürdürülebilir geleceği için son derece farklı disiplinlerarası araştırma seçimi sağlamaktadır. Bu araştırmanın temel amacı, edebi ve kültürel araştırmalarda canlı ve yükselen bir alan olarak edebiyat turizminin ardındaki fenomeni incelemek ve analiz etmek ve sürdürülebilir turizme yenilikçi bir yaklaşımla nasıl önemli katkı sağladığını ortaya koymaktır. Bu araştırma çalışması edebiyat turizminin, edebiyat, tarih ve turizmden oluşan disiplinlerarası bir çalışma alanı olarak önemine odaklanacaktır.

Keywords
turizm, edebiyat, kültürel turizm, edebiyat turizmi, kültürel imge araştırmaları.

Advanced Search


Announcements

  Announcements

  Dear Academicians,

  IJLA's issue 7/1 (March 2019) is published, under the guest editor of Associate Professor Dr. Fulya TOPÇUOĞLU ÜNAL from Kütahya Dumlupınar University and the co-guest editor is Dr. Muharrem Kürşad YANGIL is from Kütahya Dumlupınar University.

   

   

  Dear Academicians, you can upload your articles through Online Manuscript Submission link upon forming it according to the academic writing format in For Writers section.

   

  Impact Factor OAJI: 0,201

  MIAR ICDS = 5.6

  Index Copernicus ICV 2016: 94,37Address :Keskustie 8 as 1 Kiiminki OULU FINLAND
Telephone :00358458092451 Fax :
Email :ijlaacademy@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri