Quick Access


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Summary


THE ROMANCE OF HORN VE BEOWULF ÜZERİNE KARŞILAŞTIRMALI BİR ÇALIŞMA
Bu çalışmada, farklı dönemlere ve edebi türlere ait olan iki edebi eserin karşılaştırılmalı olarak incelenmesi amaçlanmaktadır. Seçilen bu iki eser bir ortaçağ romansı olan The Romance Of Horn ve İngiliz eski dönemine ait olan Beowulf’ tur. The Romance Of Horn adlı eserin ana karakteri Suddene kralı Aalof’un oğlu Horn’dur. Bu romans Saracen’lerin ailesine karşı yapmış olduğu saldırı sonucu yetim kalan Horn’un hikâyesini anlatmaktadır. Eserde Horn ve on iki adamının kahramansı yoluculuğu anlatılmaktadır. Diğer bir taraftan, bu çalışmada ele alınan Beowulf adlı eser İngiliz Edebiyatı’ndaki en uzun mevcut destandır. Beowulf bir epik olarak kabul ediliyor çünkü eserdeki ana karakter olağanüstü varlıklara karşı savaşmayı göze alabilen efsanevi bir kahramandır. Beowulf destanı eserle aynı ismi taşıyan gerçek bir kahramanın öyküsünü anlatmaktadır. Ana karakter Beowulf Grendel isimli canavara, Grendel’ın annesine ve son olarak ejderhaya karşı savaşmaktadır. Bütün bu cesur mücadeleler onu gerçek bir kahraman yapmaktadır. Sonuç olarak; bu çalışmanın amacı sadakat, kıskançlık, savaş ve intikam gibi kavramları ele alarak bahsedilen iki eserin karşılaştırmasını yapmaktır.

Keywords
Anahtar Kelimeler: Destan, Romans, Horn, Beowulf

Advanced Search


Announcements

  Announcements

  Dear Academicians,

  IJLA's issue 7/1 (March 2019) is published, under the guest editor of Associate Professor Dr. Fulya TOPÇUOĞLU ÜNAL from Kütahya Dumlupınar University and the co-guest editor is Dr. Muharrem Kürşad YANGIL is from Kütahya Dumlupınar University.

   

   

  Dear Academicians, you can upload your articles through Online Manuscript Submission link upon forming it according to the academic writing format in For Writers section.

   

  Impact Factor OAJI: 0,201

  MIAR ICDS = 5.6

  Index Copernicus ICV 2016: 94,37Address :Keskustie 8 as 1 Kiiminki OULU FINLAND
Telephone :00358458092451 Fax :
Email :ijlaacademy@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri