Quick Access


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Summary


FRANSIZCANIN YABANCI DİL OLARAK ÖĞRETİMİNDE AKTARILAN SÖYLEM ÖĞRETİMİNİN İNCELENMESİ
Bu çalışmada, Fransızcanın yabancı dil öğretiminde aktarılan söylem öğretimini ele aldık. İlk olarak, aktarılan söylemi ve yabancı dil öğretimi için ilke ve amaçları içeren Diller için Avrupa Ortak Öneriler Çerçevesini kısaca gözden geçirdik. Daha sonra, Diller için Avrupa Ortak Öneriler Çerçevesinde belirtilen amaç ve ilkelere göre hazırlanmış olan Saison ve Latitudes başlıklı Fransızca öğretim kitaplarını seçerek bu kitaplarda aktarılan söylemin yerini ve hangi düzeyde öğretildiğini incelemeye çalıştık. Aktarılan söylemin öğretilmesi konusunda bazı öneriler sunmaya çalıştık. Bu çalışmanın yabancı dillerin öğretimiyle ilgili araştırmalara yararlı olacağını ve özellikle Fransızcanın yabancı dil olarak öğretimine yönelik çalışmalara katkı sağlayacağını umuyoruz.

Keywords
Yabancı Dil Öğretimi, Aktarılan Söylem, Saison, Latitudes, Diller için Avrupa Ortak Öneriler Çerçevesi, Frransızcanın Yabancı dil olarak Öğretimi

Advanced Search


Announcements

  Announcements

  Dear Academicians,

  IJLA's issue 7/1 (March 2019) is published, under the guest editor of Associate Professor Dr. Fulya TOPÇUOĞLU ÜNAL from Kütahya Dumlupınar University and the co-guest editor is Dr. Muharrem Kürşad YANGIL is from Kütahya Dumlupınar University.

   

   

  Dear Academicians, you can upload your articles through Online Manuscript Submission link upon forming it according to the academic writing format in For Writers section.

   

  Impact Factor OAJI: 0,201

  MIAR ICDS = 5.6

  Index Copernicus ICV 2016: 94,37Address :Keskustie 8 as 1 Kiiminki OULU FINLAND
Telephone :00358458092451 Fax :
Email :ijlaacademy@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri