Quick Access


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Summary


“HAYDUTLAR” VE “KÖROĞLU DESTANI”NDAKİ GELENEKSEL EDEBİYAT UNSURLARI
Bu çalışmanın izlek noktasında, Alman edebiyatının önde gelen dram yazarlarından Friedrich Schiller’in Alman tiyatrosunun başyapıtı olarak görülen “Haydutlar”ı ile bir Anadolu halk hikayesi olan “Köroğlu Destanı” yer almaktadır. Biri Alman diğeri Türk edebiyatına ait olmak üzere iki farklı kültürün ürünü olan bu eserlerdeki ortak motifler karşılaştırmalı edebiyat bilimi kriterlerince metne bağlı inceleme yöntemi ile değerlendirilerek iki eserdeki geleneksel edebiyata özgü müşterek unsurlar tespit edilmeye çalışılacaktır. Bunun sonucunda ise ele alınan iki eserdeki geleneksel edebiyata dair unsurların evrensel bir nitelik taşıdığı sonucuna ulaşılmaya çalışılacaktır.

Keywords
geleneksel edebiyat, evrensel motif, Schiller, Köroğlu, destan

Advanced Search


Announcements

  Announcements

  Dear Academicians,

  IJLA's issue 6/5 (December 2018) is published, under the guest editor of Associate Professor Dr. Mustafa DURMUŞ from Hacettepe University. IJLA's new issue (6/6) will be published on March 20, 2019. We wait for your quality articles.

   

   

  Dear Academicians, you can upload your articles through Online Manuscript Submission link upon forming it according to the academic writing format in For Writers section.

   

  Impact Factor OAJI: 0,201

  MIAR ICDS = 5.6

  Index Copernicus ICV 2016: 94,37Address :Keskustie 8 as 1 Kiiminki OULU FINLAND
Telephone :00358458092451 Fax :
Email :ijlaacademy@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri