Quick Access


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Summary


YABANCI DİL ÖĞRETİM YÖNTEMLERİNDE ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİNİN ROL VE STATÜLERİNİN İNCELENMESİ
Yabancı dil eğitiminde iki önemli unsur söz konusudur, biri öğretmen diğeri ise öğrencidir. Neredeyse tüm yabancı dil öğretim yöntemlerinin bu ikisi üzerine odaklı olduğunu söylenebilir. Eğitim ve öğretimin kalitesini belirleyen en önemli unsurlardan biri de öğretmen ve öğrenci arasında ilişkidir. Zira bir yabancı dilin öğrenimi iyi bir iletişime dayanır. Öğretmenlerin bu süreçteki sorumluluklarından biri de öğrencileri çalışmaya ve öğrenmeye teşvik eden bir ortam oluşturmaktır. Bu çalışmada, yabancı dil öğretiminde öğretmenle öğrencinin rol ve statüsünü inceledik. Gelişen yöntemlerle birlikte öğretmen ve öğrencinin rol ve statülerinde meydana gelen değişiklikleri incelemeyi çalıştık. Bu bağlamda, yabancı dil öğrenimi ve öğretiminde ilk kullanılan yöntemden itibaren günümüze kadar geliştirilen yöntemlerde öğretmen ve öğrencinin rol ve statülerinin bir inceleyerek sonuç kısmında rol ve statülerle ilgili gelişme ve değişimler konusunda meydana gelen gelişmeleri ortaya koymaya çalıştık.

Keywords
yabancı dil öğrenimi, öğretmen ve öğrencinin rolü ve statüsü

Advanced Search


Announcements

  Announcements

  Dear Academicians,

  IJLA's issue 7/1 (March 2019) is published, under the guest editor of Associate Professor Dr. Fulya TOPÇUOĞLU ÜNAL from Kütahya Dumlupınar University and the co-guest editor is Dr. Muharrem Kürşad YANGIL is from Kütahya Dumlupınar University.

   

   

  Dear Academicians, you can upload your articles through Online Manuscript Submission link upon forming it according to the academic writing format in For Writers section.

   

  Impact Factor OAJI: 0,201

  MIAR ICDS = 5.6

  Index Copernicus ICV 2016: 94,37Address :Keskustie 8 as 1 Kiiminki OULU FINLAND
Telephone :00358458092451 Fax :
Email :ijlaacademy@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri