Quick Access


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Summary


ORHAN PAMUK’UN ŞEKÜRE, İPEK VE CANAN’I: PEK ÇOK ERKEĞİN DEĞER VERDİĞİ ÜÇ KADIN
Kadınlar, insanlık tarihinin başlangıcından bu yana güzellik, çekicilik, karakter ve diğer fiziksel özellikleriyle erkekler üzerinde önemli bir etki uygulamaktadırlar. Bu makale, Orhan Pamuk’un Benim Adım Kırmızı, Kar ve Yeni Hayat romanlarından alınan örneklerle kadınların erkekler üzerindeki bu güçlerini keşfetmeye ve vurgulamaya çalışmaktadır. Ana karakterler, Şeküre, İpek ve Canan, odak merkezleridirler ve yukarıda bahsedilen romanlardaki pek çok erkek karakterler tarafından begenilmekte ve değer verilmektedirler. Benim Adım Kırmızı’da, Şeküre, eşsiz güzelliği sayesinde Kara, Hasan ve Zeytin adlı hayranlarının fantazilerini süslemektedir. Kar’da, Ka, Lacivert ve Muhtar adlarında üç hayran İpek’in güzelliğine hayran kalmışlardır ve her biri kendi yöntemleriyle onun gözüne girmeye çalışmışlardır. En son olarak, Yeni Hayat’ta, Canan Mehmet, Osman ve Dr. Mehmet adlarında üç erkekte aşk ve sevgi duyguları uyarmıştır. Hayranlarını cezbedici bir şekilde baştan çıkarmış ve kendisinin kalbini kazanabilmek için, onların, özellikle Mehmet ve Osman’ın, birbirleriyle rekabete girmelerini sağlamıştır.

Keywords
Kadınlar, değer vermek, erkek karakterler, Benim Adım Kırmızı, Kar, Yeni Hayat

Advanced Search


Announcements

  Announcements

  Dear Academicians,

  IJLA's issue 7/1 (March 2019) is published, under the guest editor of Associate Professor Dr. Fulya TOPÇUOĞLU ÜNAL from Kütahya Dumlupınar University and the co-guest editor is Dr. Muharrem Kürşad YANGIL is from Kütahya Dumlupınar University.

   

   

  Dear Academicians, you can upload your articles through Online Manuscript Submission link upon forming it according to the academic writing format in For Writers section.

   

  Impact Factor OAJI: 0,201

  MIAR ICDS = 5.6

  Index Copernicus ICV 2016: 94,37Address :Keskustie 8 as 1 Kiiminki OULU FINLAND
Telephone :00358458092451 Fax :
Email :ijlaacademy@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri